Bozcaada Irmak Bağ Evi ve Pansiyonu | Bozcaada Nerede? Nasıl Gidilir? Feribot Seferleri Kaçta? Bozcaada Hakkında Bilgiler
Bozcaada Irmak Bağ Evi; yenilenen yapıları, kadrosu ve hizmet anlayışıyla siz değerli dostlarımıza kapılarını açıyor.
Bozcaada Nerede, Nasıl Gidilir, Feribot Seferleri Kaçta, Bozcaada Hakkında Bilgiler, bozcaada nerde, ulaşım, bozcaada ulaşım, dolmuş, uçakla bozcaada, otobüsle bozcaada, bozcaada otobüs
131
page-template-default,page,page-id-131,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
Bozcaada

Bozcaada (Tenedos), Ege Denizi’nin kuzeyinde, Çanakkale iline bağlı küçük bir adadır. Türkiye’nin üçüncü büyük adası olarak Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde yer alır ve ada merkezi adanın kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Köyü olmayan tek ilçedir.

bozcada haritasi
Bozcaada, İstanbul’a 400 km, Ankara’ya 710 km, İzmir’e 280 km, Bursa’ya 320 km, Çanakkale’ye 60 km uzaklıktadır.
Geyikli feribot iskelesine uzaklığı sadece 6 km. Ulaşım arabalı vapurla sağlanmaktadır ve yolculuk ortalama yarım saat sürmektedir. Feribot seferleri ve ücretler için GESTAŞ sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Ayazma Plajı
Ayazma Plajı, ince taneli, altın sarısı kumu, etrafındaki restoran ve kafeler nedeniyle kesinlikle adanın bir numaralı plajıdır. Ayazma plajının dışında hemen yanında yer alan Sulubahçe ve devamındaki Habbele Plajı ve Akvaryum ayrıca tercih edilebilir. Adada seyahat dolmuş vasıtasıyla sağlanmaktadır. Dolmuşun yanı sıra bisiklet ve motor kiralanabilmektedir. Yaz aylarında her 15 dakikada bir hareket eden dolmuşlarla her noktaya ulaşım mümkündür.
Eylül ayı içerisinde “Bağbozumu” şenlikleri yapılmaktadır. Ayrıca adanın oldukça görkemli kalesi görülmelidir. Bozcaada Türkiye’nin Rüzgar Enerjisi üretimi yapılan sayılı yerlerinden biridir. Rüzgar güllerinin bulunduğu mevkii, özellikle gün batımında olağanüstü bir manzara sergilemektedir. Akşam saatlerinde çarşı içinden kalkan dolmuşlar, ada turu fırsatı sunmakta yol boyunca sunulan enfes görüntüleri, Rüzgar gülleri mevkiinde gün batımı ile doruğa çıkarmaktadır.
bozcaada şarap
Adada dört şarap fabrikası bulunmaktadır. Adanın üç eski şarapçısının fabrikaları merkezde, yeni olan ise Tuz Burun Mevkii’ndedir. İlgi ve merakı olanlara fabrikalar gezdirilmektedir. Bu gezi sırasında üzümün şarap olana kadar hangi aşamalardan geçtiğini öğrenebilir ve damak tadınıza uygun şarabın hangisi olabileceği konusunda fikir edinebilirsiniz. Ayrıca fabrikaların yanında keyifle alışveriş yapabileceğiniz şarap tadım ve satış mağazaları bulunmaktadır.
Adada konaklamak için bir çok seçenek vardır. Oteller, pansiyonlar ve bağ evleri. Adanın keyfini, huzurunu ve doğayla iç içe bir mutluluk yaşamak için bağ evleri tercih edilmekte olup Irmak Bağ Evi konukları için yenilenen yüzüyle hizmet vermektedir. Bozcaada’da sezon doluluğu bir hayli fazla olduğu için önleminizi şimdiden alarak bizleri arayabilir ve hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz. Telefon numaramız 0286 697 83 39.